Sineklik

  Anasayfa » Sineklik

  Sineklik Modelleri ve Fiyatları

  Sineklik modelleri ve fiyatları yaz mevsimi ile birlikte pek çok kullanıcının ilgisini görmektedir. Özellikle havaların ısınması ile birlikte, sinek ve benzeri haşereler de ortaya çıkmaktadır. Evinizde geçirdiğiniz vakitte ise, sizleri rahatsız edebilirsiniz. Açık pencerelerden sadece sinekler girmez. Farklı böcekler ve haşereler de evinize girebilir. Üstelik bunlar pek çok bulaşıcı hastalık da taşıyabilir. Bu tür canlıların evinize girmesini önleyebilirsiniz. Sineklik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Sinek perdeleri olarak da bilinen ürünler sayesinde, evinizde konforla vakit geçirebilirsiniz. Pencere, balkon kapısı veya diğer tüm alanlarda kullanım için uygun bir sineklik türü bulabilirsiniz.

  hazır sineklik

  sineklik

  Sineklik Çeşitleri

  Sineklik çeşitleri binlerce farklı ürün çeşitliliğinden oluşmaktadır. Evinizin dış ve iç dekorasyonu ile uyum sağlayacak bir modeli seçebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz alana en uyun sineklik çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Sineklik çeşitleri ve en çok tercih edilen modelleri sizler için açıkladık.

  Pileli Sineklik (Pliseli) Modelleri

  Pileli sineklik (pliseli) modelleri oldukça popülerdir. Akordeon sineklik modeli olarak da bulabileceğiniz ürünlerdendir. Ev ve ofis tipi binlerce farklı modeli bulabilirsiniz. Hem alüminyum, hem de ahşap ve PVC pencere tipleri için kullanımı uygundur. Yaşam alanlarınızı daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Üstelik dekorasyonunuz ile de uyum sağlayacak modelleri mevcuttur. Pileli sineklik modelleri uzun ömürlü kullanım avantajına sahiptir. Her mevsim dayanıklıdır. Temizlik açısından sizlere pratiklik sunar.

  Mıknatıslı Sineklik Modelleri

  Mıknatıslı sineklik modelleri oldukça pratik ürünlerdir. Özellikle kolaylıkla sökülüp takılabilme özelliği dikkat çekmektedir. Temizlik yapmak istediğinizde kısa sürede çıkartıp, yerine takabilirsiniz. Evinizin veya iş yerinizin pencere boyutlarına uygun ürünü tercih edebilirsiniz. Manyetik detayı ile pek çok pencere modeline uygundur. Izgaralı, katlanır veya diğer tüm pencere modellerinde güvenle kullanabilirsiniz. Mıknatıslı sineklik modelleri, özel tasarımlara sahiptir. Bunun için yuvarlak veya farklı yapıdaki pencerelere uygun özel modelleri de bulabilirsiniz.

  Stor Sineklik Modelleri

  Stor sineklik modelleri stor perde çeşitleri ile benzer özelliklere sahiptir. Benzer bir mekanizmaya sahip olan stor sineklik modellerini dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Yaz mevsiminde kurulumunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Stor perde gibi mekanizmasını aşağı doğru çekmeni yeterli olacaktır. Kullanmak istemediğinizde yine söküp kaldırabilirsiniz. Çıkartması kolay olduğu için temizliği de çok pratiktir. Uzun yıllar deforme olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Sürgülü Sineklik Modelleri

  Sürgülü sineklik modelleri genellikle balkon veya kış bahçesi için tercih edilmektedir. Özellikle fazla yer kaplamadığı için, alanı tasarruflu kullanmanızı sağlar. Evinizin dekorasyonu ile uyum sağlayan bir rengi tercih edebilirsiniz. Diğer sineklik modellerine kıyasla sürgülü sineklik çeşitleri, daha estetik bir görünüm sunarlar.

  Menteşeli Sineklik Modelleri

  Menteşeli sineklik modelleri yapı itibari ile panjurlara benzemektedir. Kapılarda ve tüm pencerelerde kullanım için uygundur. Pencere ve kapıların doğramalarına monte edilerek kullanılmaktadır. Menteşeli sineklik modellerini kolaylıkla kurabilir ve tekrar sökebilirsiniz. Yerinden çıkartmak için, menteşe kısmını yukarı itmeniz yeterli olacaktır. Pencere ve kapı rengine göre farklı model alternatifleri bulunmaktadır.

  Standart Sineklik Modelleri

  Standart sineklik modelleri, en ekonomik ürünlerdendir. Pencere ve kapıların dış tarafında monte edilerek kullanılmaktadır. Yaptırma veya monte edilme şeklinde kurulumu yapılabilir. Pek çok ev veya ofis için uygundur. Standart ev tipi pencerelerin hepsi ile uyum sağlamaktadır.

  Sineklik Teli Modelleri

  Sineklik teli modelleri ihtiyacınız olacak en önemli ürünlerden biridir. Sineklik perdesi almayı düşünüyorsanız, önceliğiniz tel seçiminden yana olmalıdır. Sineklik teli modelleri, tül çeşitleri olarak da bulunmaktadır. Farklı ebatlarda bulabileceğiniz sinekli teli modelleri, yapı olarak da çok çeşitlidir. Sineklik teli modelleri yapı olarak şu çeşitlere ayrılmaktadırlar.

  Alüminyum Sineklik Teli Çeşitleri

  Alüminyum sineklik teli çeşitleri, diğer ürün çeşitlerine göre ok daha uzun ömürlüdür. Özellikle paslanmaya karşı dayanıklı olması, popüler ürünler arasında olmasını sağlamaktadır. Pek çok pencere ve kapı modeli ile uyum içerisinde kullanılmaktadır. Yağmur veya rüzgâr gibi sert hava şartlarında bile güvenli bir kullanım sunar. Alüminyum sineklik teli çeşitleri genelde koyu renktirler.

  Paslanmaz Çelik Sineklik Teli Çeşitleri

  Paslanmaz çelik sineklik teli çeşitleri, dayanıklılık açısından en kaliteli ürünlerdendir. Her mevsim kullanım açısından uygun ürünlerdir. Özellikle işletme ve ofis tipi yerler için tercih edilmektedirler. Paslanmaz çelik sineklik teli çeşitleri, yanma riskine karşı da dayanıklıdırlar.

  Fiberglas Sineklik Teli Çeşitleri

  Fiberglas sineklik teli çeşitleri oldukça işlevseldir. Kurulumu çok basittir. Diğer sineklik teli çeşitlerine kıyasla, biraz daha esnek bir yapıları vardır. Hava şartlarından veya darbelerden dolayı kopma veya yırtılma gibi sorunlar yaşamaz. Hava akımını sağlama özelliğine de sahiptir. Estetik açıdan istediğiniz kusursuz görünümü sunar.

  Polyester Sineklik Tel Çeşitleri

  Polyester sineklik tel çeşitleri genellikle pileli sineklik modelleri içerisnde tercih edilmektedir. Diğer tel çeşitlerine kıyasla daha ekonomik ürünlerdir. Temizlik açısından sizlere kolaylık sunmaktadır. Dış darbelere karşın güçlüdür. Çocukların ve evcil hayvanların yırtma veya kopartma gibi zorlamalarına karşın da oldukça dayanıklıdır.

  Sineklik Kullanmanın Avantajları

  Sineklik kullanmanın avantajları oldukça fazladır. Evinizin içine sinek ve benzeri böcek ve haşerelerin girmemesini sağlar. Kapı ve pencere açıkken, evinizde güvenle vakit geçirebilirsiniz. Sineklik kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir. Sineklik modelleri herkes tarafından tercih edilir. Bunun en önemli nedeni ise, evinize sinek ve böceklerin girmesini engellemektir. Zararlı canlıların siz fark etmeden evinize girmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için en ekonomik yöntem ise sineklik kullanmaktır.

  Özellikle yaz mevsiminde sürekli olarak balkon kapıları ve pencereler açık olarak kullanılmaktadır. İçeri temiz hava girmesini sağlarken, sinek ve böceklerden de uzak kalmanızı sağlar. Temiz havanın doğal bir yoldan ve güvenle alınmasını sineklik modelleri ile sağlayabilirsiniz. Ekstra klima veya benzeri cihazların kullanılmasının önüne geçer. Sizlere enerji tasarrufu açısından katkı sunacak bir özelliktir.

  Sineklikler Nasıl Temizlenir?

  Sineklikler nasıl temizlenir sorusu sıkça merak edilmektedir. Sinekliklerin temizliği çok kolaydır. Pek çok model kolaylıkla yerinden çıkartılabilmektedir. Sadece su ve sabun kullanarak sineklik temizliğini kolaylıkla yapabilirsiniz. Nemli bir bez ile de günlük silmeniz temizlik için yeterli olacaktır. Yıkama işlemi yapmak istiyorsanız, kuruduğundan emin olduktan sonra yerine takmalısınız.